Menu
Nasze samochody
Regiony
Poradnik
Kalendarz rezerwacji

Samochód do ślubu kościelnego i cywilnego

W dzisiejszych czasach młodzi niezwykle często rezygnują z powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” na rzecz jedynie ślubowania przed urzędnikiem stanu cywilnego. Dzieje się tak z kilku powodów. Jednym z nich jest z całą pewnością widoczne odsuwanie się młodych ludzi od kościoła, kolejny to wysokie koszty organizacji hucznego wesela, na co nie każdego dziś stać. Wiele par uważa również że papierek nie jest im do niczego potrzebny skoro się kochają. Na ślub cywilny decydują się ze względu na uproszczenie pewnych spraw, np. gdy pojawia się dziecko.

Ślub cywilny

W kwestii organizacji ślubu zarówno cywilnego jak i kościelnego pozostaje wiele stałych punktów. Jeśli chodzi o samochód dla pary młodej na uroczystość urzędową wybiera się najczęściej różnego rodzaju limuzyny bądź innego typu auta. Rezygnuje się tu z wymyślnych środków transportu jak bryczki, powozy czy traktory. Śluby cywilne są raczej eleganckimi, niewielkimi uroczystościami bez bajkowej oprawy jaka często towarzyszy ceremoniom kościelnym.

Ślub kościelny

Do ślubu kościelnego pojechać możemy wszelkiego rodzaju transportem, który nas wyróżni, uczyni ten dzień jeszcze piękniejszym i da nam satysfakcję. Panna młoda występująca w bieli, w sukni niemal balowej, tego jednego dnia czuje się zarówno w ubiorze jak i transporcie niczym wyjęta z opowiadanej przez babcię bajki o jadącej karocą księżniczce.

Wiele panien młodych do ślubu cywilnego wybiera jedynie eleganckie sukienki, które niekoniecznie przypominają suknie ślubne. Dominuje tu szyk i elegancją. Stąd najczęstszy wybór pada na klasyczną limuzynę bądź samochód klasy wyższej oczywiście odpowiednio przyozdobione. Niektóre pary rezygnują z wypożyczenia samochodu aby obniżyć koszty decydując się jedynie na udekorowanie własnego samochodu lub należącego do kogoś z rodziny. Pary młode kochające szybkie sportowe auta chętnie podjeżdżają do urzędu pięknymi, szybkimi modelami. Zdarza się również, że młodzi jadą do ślubu własnym motocyklem.

Istnieją utarte zasady dotyczące transportu dla pary młodej, jednak nie stanowią one wymogu koniecznego. Każda para młoda ma w tej kwestii całkowitą dowolność i może stworzyć oprawę ceremonii we własnym stylu i wedle własnego pomysłu. Im ciekawiej i bardziej zaskakująco tym lepiej, gdyż dzień ten na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

loading