Menu
Nasze samochody
Regiony
Poradnik
Kalendarz rezerwacji

Transport gości weselnych

Gdy organizujemy ślub i wesele to w większości przypadków sala weselna znajduje się w pewnej odległości od kościoła bądź urzędu stanu cywilnego. Sprawia to, że oprócz samochodu, który przetransportuje młodą parę konieczne jest zapewnienie transportu dla gości.

Organizacja transportu dla gości weselnych

Do zagadnienia należy podejść bardzo rzeczowo i wszystko dokładnie zorganizować. Najlepiej będzie usiąść z listą gości i oszacować ile osób będzie potrzebowało transportu, żebyśmy mogli określić w firmie przewozowej czego potrzebujemy. Dobrym pomysłem jest również podzwonienie po gościach i upewnienie się, że skorzystają oni z zorganizowanego transportu, ponieważ nie mają własnego samochodu lub np. nie chcą nim przyjeżdżać, żeby mieć możliwość napicia się alkoholu na weselu.

Pary młode zwykle decydują się na wynajęcie autokaru w sytuacji gdy ilość gości potrzebujących transportu wynosi około 50. Jeśli natomiast organizujemy mniejsze wesele idealnym rozwiązaniem może się okazać wynajęcie busa. Dostępne są różne modele, które mogą zabrać od 10 do 40 osób.

Goście powinni zostać poinformowani skąd i o której odjeżdża autokar, a jeśli ma on stanąć pod kościołem lub urzędem dobrze również powiedzieć jaki to będzie autokar lub dodatkowo umieścić w rogu jego przedniej szyby informację np. „Goście weselni Marysi i Tomka”. Unikniemy dezorientacji i nerwowości wśród gości, którzy nie będą wiedzieli gdzie mają się udać, żeby dojechać na wesele. Można również wyznaczyć osobę, która pokieruje gości we właściwym kierunku, wybierzmy kogoś z rodziny lub poprośmy konsultanta ślubnego o pomoc.

Bezpieczny powrót z wesela

Dodatkową kwestią jest zapewnienie gościom możliwości łatwego powrotu z zabawy w nocy. Najbardziej praktyczną opcją jest wynajęcie busa, który np. wykona trzy kursy w nocy rozwożąc gości o godzinach :2:00, 3:30 i 6:00. Powinniśmy wszystko dokładnie przedyskutować z kierowcą i ustalić z nim trasy przejazdu aby w miarę możliwości dać gościom szansę dotarcia nie tylko do hotelu czy centrum miasta ale również pod domy. Dokładne ustalenie tras z kierowcą pozwoli na wstępne oszacowanie kosztów nocnych kursów.

Umowa

Sprawą naprawdę konieczną zarówno w przypadku wynajmu busa jak i autokaru jest podpisanie umowy z przewoźnikiem. Powinna ona zawierać wszystkie szczegóły, ustalenia z kierowcą, kwotę do zapłaty, wysokość zaliczki, ilość wynajętych busów i autokarów, trasy przejazdu jak również standard wynajętych pojazdów. Zanotujmy sobie również imię i nazwisko kierowcy, jego numer telefonu oraz numery tablic rejestracyjnych.

loading